MD35

zamknij

MD35 to mały, funkcjonalny dom letniskowy z antresolą przeznaczoną na sypialnie. Można go budować bez pozwolenia gdyż powierzchnia zabudowy nie przekracza 35m2.

  • Wielkość domu: Wielkość domu 7.50 m x 4.50 m
  • Pow. użytkowa/netto: 48.0 m2 / 52.0 m2
  • Kąt nachylenia dachu: 40°
  • Minimalne wymiary działki: szer. 14.5 x dł. 11,5 m
Stan surowy zamknięty
65 000 zł brutto
Stan deweloperski
92 000 zł brutto
Fundament - płyta fundamentowa
12 000 zł brutto
Zapytaj o budowę tego domu

Elewacje

Standard budowy i wykończenia domu

Zakres prac stanu surowego zamkniętego
Ściany zewnętrzne Wykonane z litego drewna konstrukcyjnego C24, komorowo suszonego, czterostronnie struganego. Słupki w rozstawie wg projektu i przekrojach 4,5cmx14,5 cm. Od zewnątrz płyta OSB-3 o grubości 12mm, membrana paroprzepuszczalna oraz ocieplenie z elewacyjnej wełny skalnej o grubości 5cm (przewodność cieplna λD =0,036 W/mK). Wykończenie tynkiem mineralnym  lub deską elewacyjną (zależnie od uzgodnień).
 Ściany działowe Wykonane z litego drewna konstrukcyjnego C24 komorowo suszonego, czterostronnie struganego. Słupki w rozstawie wg projektu i przekrojach 4,5cmx9,5cm.
 Strop nad parterem Wykonane z litego drewna konstrukcyjnego C24 komorowo suszonego, czterostronnie struganego. Belki w rozstawie wg projektu i przekrojach 22cmx4,5cm. Od góry poszycie usztywniające z płyt OSB-3 o grubości 22mm montowane na podkładce filcowej lub klejowej izolującej akustycznie warstwę podłogi.
 Dach Wykonano z litego drewna konstrukcyjnego C24 komorowo suszonego, czterostronnie struganego. Krokwie o przekrojach 19,5cmx4,5cm, od zewnątrz membrana paroprzepuszczalna, kontrłaty i łaty oraz właściwe poszycie blachą w kolorze wybranym przez klienta. Kompletne orynnowanie PCV (rynny i rury spustowe w kolorze wybranym przez klienta). Okapy wykończone deską podbiciową malowaną w kolorze wybranym przez klienta.
 Okna i drzwi Okna i drzwi balkonowe PCV profil standardowy 5-komorowy w kolorze białym, system okuć rozwierno – uchylny, podwójne przeszklenie Ug = 1,1 W/m2 K. Parapety zewnętrzne wykonane z blachy.
Schody Schody drewniane sosnowe – policzkowe bez podstopnic ze sosnową balustradą lub poręczą o kształcie określonym dla danego projektu.

 

Zakres prac stanu deweloperskiego
Ściany zewnętrzne Wykonane z litego drewna konstrukcyjnego C24, komorowo suszonego, czterostronnie struganego. Słupki w rozstawie wg projektu i przekrojach 4,5cmx14,5cm, przestrzeń wypełniona wełną skalną o grubości 15cm (przewodność cieplna λD =0,034 W/mK). Od zewnątrz płyta OSB-3 o grubości 12mm, docieplenie wełną skalną elewacyjną o grubości 5cm (przewodność cieplna λD =0,036 W/mK) i wykończenie tynkiem mineralnym lub deską elewacyjną (zależnie od projektu). Od wewnątrz ruszt montażowo – dociepleniowy wypełniony wełną skalną o grubości 5cm (przewodność cieplna λD =0,034 W/mK), folia paroizolacyjna i wykończenie płytą gipsowo-kartonową o grubości 12mm (w kuchni i łazience zastosowane płyty G-K zielone, wodoodporne). Szpachlowanie łączeń płyty G-K i gruntowanie na biało.
 Ściany działowe Wykonane z litego drewna konstrukcyjnego C24 komorowo suszonego, czterostronnie struganego. Słupki w rozstawie wg projektu i przekrojach 4,5cmx9,5cm, cała przestrzeń pomiędzy słupkami wygłuszona wełną skalną o grubości 10cm (przewodność cieplna λD =0,037 W/mK). Dwustronnie poszyte płytą gipsowo-kartonową o grubości 12mm (w kuchni i łazience zastosowane płyty G-K zielone, wodoodporne). Szpachlowanie łączeń płyty G-K i gruntowanie na biało.
 Strop nad parterem Wykonane z litego drewna konstrukcyjnego C24 komorowo suszonego, czterostronnie struganego. Belki w rozstawie wg projektu i przekrojach 22cmx4,5cm. Od góry poszycie usztywniające z płyt OSB-3 o grubości 22mm montowane na podkładce filcowej lub klejowej izolującej akustycznie warstwę podłogi. Przestrzeń pomiędzy belkami wygłuszona wełną skalną o grubości 10cm (przewodność cieplna λD =0,037 W/mK). Od dołu ruszt montażowy, folia paroizolacyjna i wykończenie płytą gipsowo-kartonową o grubości 12mm. Szpachlowanie łączeń płyty G-K i gruntowanie na biało.
 Dach Wykonany z litego drewna konstrucyjnego C24  komorowo suszonego, czterostronnie struganego. Krokwie o przekrojach 20cmx4,5cm, przestrzeń wypełniona wełna skalną o grubości 20cm (przewodność cieplna λD =0,037 W/mK). Od zewnątrz membrana paroprzepuszczalna, kontrłaty i łaty oraz właściwe poszycie blachą w kolorze wybranym przez klienta. Kompletne orynnowanie PCV (rynny i rury spustowe w kolorze wybranym przez klienta). Od wewnątrz ruszt wypełniony wełną skalną o grubości 5cm (przewodność cieplna λD =0,036 W/mK), folia paroizolacjna i wykończenie płytą gipsowo-kartonową o grubości 12mm. Szpachlowanie łączeń płyty G-K i gruntowanie na biało. Okapy wykończone deską podbiciową malowaną w kolorze wybranym przez klienta.
 Okna i drzwi Okna i drzwi balkonowe PCV profil standardowy 5-komorowy w kolorze białym, system okuć rozwierno – uchylny, podwójne przeszklenie Ug = 1,1 W/m2 K. Parapety zewnętrzne wykonane z blachy.
Schody Schody drewniane sosnowe – policzkowe bez podstopnic ze sosnową balustradą lub poręczą o kształcie określonym dla danego projektu.
Instalacja elektryczna Przyłącz zasilający wprowadzony jeden metr poza budynek. Okablowanie prowadzone w peszlach w przestrzeni montażowej. Domowa tablica rozdzielcza, ilość punktów według projektu. Instalacja niskoprądowa: 2 punkty TV, 2 punkty IT.
Instalacje sanitarne Instalacje wody i kanalizacji wyprowadzone jeden metr poza obrys fundamentu. Rozprowadzenie ciepłej i zimnej wody z rur PP zgrzewanych do punktów odbioru. Rury izolowane cieplnie, prowadzone w przestrzeni montażowej. Kanalizacja rozprowadzona rurami PCV do punktów odbioru. Ilość punktów wg projektu.
Wentylacja Wentylacja grawitacyjna, rozprowadzenie przewodów i pionów rurami PCV ponad poziom poszycia dachowego.

 

Zakres prac fundamentu płytowego
Roboty ziemne Zdjęcie wierzchniej warstwy ziemi i wykonanie odpowiedniej podbudowy z zagęszczonej pospółki (grubość warstwy: 30cm – 50cm).
Wykonanie przepustów Wykonanie Instalacji kanalizacyjnej pod płytą fundamentową oraz wyprowadzenie rury głównej f160 poza obręb budynku (1m). Wykonanie w płycie przepustu na przyłącze wody i  wyprowadzenie go poza obręb budynku (1m). Wykonanie przepustu elektrycznego w płycie.
Izolacja termiczna Ułożenie bocznego szalunku traconego z elementów brzegowych. Na całej wewnętrznej powierzchni fundamentu rozłożenie izolacji termicznej z dwóch warstw płyt na tzw. mijankę (grubość oraz rodzaj płyt izolacji zależna od projektu i indywidualnych uzgodnień).
Zbrojenie i betonowanie Ułożenie pełnego zbrojenia na dystansach betonowych o odpowiedniej grubości. Wylanie mieszanki betonowej wraz z wibrowaniem, klasa betonu C25/30.

 

Pozostałe projekty