Close
Kontakt z nami
Masz pytanie lub chcesz umówić się na spotkanie?
Darmowa wycena
Darmowa wycena
Kontakt
Kontakt
z nami

Ocieplenie domu szkieletowego

Ocieplenie domu szkieletowego to bardzo istotny element wpływający na jakość i koszty użytkowania domu. Komfortowa temperatura w pomieszczeniu wynosząca około 22 stopni Celsjusza ma zasadnicze znaczenie dla dobrego samopoczucia - zarówno latem, jak i zimą. Podstawowym wymogiem dla zrównoważonej, komfortowej temperatury jest wysokiej jakości izolowana przegroda budynku. Tylko w ten sposób można stworzyć jednolity klimat w całym domu.

Optymalną ochronę przed ciepłem i wilgocią zapewnia izolacja termiczna z wełny skalnej w połączeniu z odpowiednią paroizolacją. Wełna skalna np. ROCKWOOL, oferuje unikalne połączenie pozytywnych właściwości jako izolacja termiczna w drewnianych domach szkieletowych: jest całkowicie otwarta na dyfuzję (czyli sama nie magazynuje wilgoci i nie zapobiega jej wysychaniu) oraz zapewnia skuteczną ochronę przed zimnem i upałem latem.

Słabo ocieplone domy mogą być prawdziwymi pożeraczami energii. Dzięki odpowiedniej izolacji cieplnej dla domu szkieletowego, prefabrykowanego możesz zaoszczędzić do 70% kosztów ogrzewania. Zimą magazynuje cenną energię, a latem chłodzi pokoje. Dobra izolacja termiczna zapewnia komfortowy klimat w pomieszczeniu.

Jakie są zalety ocieplenia domu prefabrykowanego wełną skalną?

Wełna skalna jest materiałem posiadającym szereg korzyści, począwszy od znakomitej izolacyjności termicznej, po najwyższe parametry akustyczne. Dzięki jej zastosowaniu zmniejszamy ryzyko występowania grzybów i pleśni, gdyż jest materiałem odpornym na wilgoć i paroprzepuszczalnym. Natomiast jej duża gęstość jak i surowce z którego jest robiona pozwala na zachowanie wszystkich parametrów przez wiele lat. 

  • 99% to naturalne i prawie nieograniczone surowce.
  • Spełnia najwyższe wymagania przeciwpożarowe.
  • Wełna skalna otrzymała  jest monitorowana pod kątem właściwości włókien.
  • Udowodniono, że wełna skalna firmy ROCKWOOL do zastosowań wewnętrznych jest bezpieczna dla środowiska.
  • Izolacja termiczna ROCKWOOL  nadaje się do recyklingu i zapobiega powstawaniu odpadów.

Wełna skalna zapewnia dodatkową ochronę przed ogniem i hałasem.

Wysokiej jakości materiał izolacyjny zapewnia również komfortową ochronę przed hałasem i zapewnia bardzo dobrą ochronę przeciwpożarową z najwyższą klasą odporności ogniowej A1. Konstrukcje drewniane wypełnione wełną mogą wytrzymać ogień do 90 minut (REI 90) i dłużej.

Zwiększona ochrona przed hałasem we wszystkich dziedzinach życia staje się coraz ważniejsza dla dobrego samopoczucia człowieka. Hałas  generowany jest nie tylko na zewnątrz, ale także wewnątrz pomieszczeń. W przypadku złego wykonania izolacji akustycznej  lub używając niewłaściwych  produktów dźwięk jest przenoszony przez elementy konstrukcyjne domu lub nawet  wzmacniany. W przypadku ścian działowych, sufitów, ale także instalacji technicznych, warto więc polegać na sprawdzonych systemach izolacji akustycznej.

Ochrona przed wilgocią

Izolacja termiczna domu szkieletowego prefabrykowanego, może być prawie nieskuteczna, jeśli nie zwraca się szczególnej uwagi na wilgoć związaną z powietrzem w pomieszczeniu (czyli zwykle kilka litrów dziennie, którą mieszkańcy sami odparowują, ale także kiedy gotują lub kąpią się) Niezmiernie istotna jest prawidłowo wykonana paraizolacja która przynosi skuteczne uszczelnienie ścian i sufitów od strony pomieszczenia.

Pracownicy MIKRO DOM posiadają duże doświadczenie w wykonywaniu ocieplenia domów szkieletowych.  Jesteśmy przeszkolonym i Certyfikowanym Wykonawcą Rockwool co potwierdza nasze kompetencje w dziedzinie izolacji.