Close
Kontakt z nami
Masz pytanie lub chcesz umówić się na spotkanie?
Darmowa wycena
Darmowa wycena
Kontakt
Kontakt
z nami

Przewagi prefabrykowanych domów szkieletowych

Przez dziesięciolecia budownictwo szkieletowe nie spełniało oczekiwań pod względem wydajności i jakości. Ale dzisiaj, dzięki zmianie w kierunku produkcji w hali (poza działką inwestora), możemy przyspieszyć i ulepszyć procesy budowlane. W MIKRO DOM wierzymy w postęp który pozwoli zaoszczędzić znaczną ilość czasu, pieniędzy i błędów. Gwarantujemy naszym klientom,  że nowoczesna konstrukcja prefabrykowana (inaczej konstrukcja z gotowych paneli wykonywanych w hali produkcyjnej) może być wykorzystana do budowy solidnych i trwałych domów. 

dom prefabrykowany

Zautomatyzowane projektowanie i wytwarzanie.

 Zmiany wprowadzone w ostatniej chwili, na placu budowy, są trudne i bardzo kosztowne, dlatego coraz ważniejsze staje się podejmowanie decyzji projektowych z góry. Pomagają w tym postępy w automatyzacji oraz nowoczesne programy do projektowania warstw ścian gotowego domu. Dzięki dokładnemu planowaniu wszystkie materiały  i prace  są efektywnie zorganizowane, każdy pracownik ma jasność co do zakresu swoich zadań, rozumie każdy następny krok w procesie budowy.  

Produkcja to lepsza jakość

Konstrukcja prefabrykowana wykorzystuje również korzyści płynące ze zoptymalizowanej kontroli jakości - co jest znacznie łatwiejsze do osiągnięcia w warsztacie niż na placu budowy. Wynika to z zamkniętego i kontrolowanego środowiska fabrycznego, możliwości koordynowania i powtarzania czynności oraz rosnącego poziomu automatyzacji. Każdy dom wykonywany jest w taki sam sposób, każdy jest równie ważny.

Prefabrykacja gwarantuje szybsze ukończenie budowy

W prefabrykacji budynków wykorzystuje się produkcję poza fundamentem. Dzięki temu  znacznie poprawiają się harmonogramy budowy – często nawet o kilka miesięcy. Po dostarczeniu elementów na plac budowy proces staje się radykalnie uproszczony.  Zasadniczo, wystarczy złożyć moduły ścian, stropów i dachu. Średnio jeden zespół pięciu pracowników może zmontować dom w kilka dni. To znacznie szybciej niż w tradycyjny sposób. Niekorzystna pogoda nie wpływa destrukcyjnie na materiały z których budujemy.

Nie można bagatelizować ogólnych korzyści wynikających z krótszych terminów realizacji projektów. Im szybciej projekt zostanie ukończony, tym szybciej inwestor może zacząć korzystać ze swojej inwestycji. W projektowaniu i budowie czas to pieniądz. Budowanie z prefabrykatów daje niezliczone możliwości zwiększenia wydajności na każdym etapie - jest to korzyść, na której ignorowanie inwestor budujący swój dom nie może sobie pozwolić.